Czyszczenie mebli tapicerowanych

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że Twój odkurzacz Greenrental może sprawić, aby nie tylko Twój dywan wyglądał na nowszy. Za pomocą naszego urządzenia z łatwością pozbędziesz się plam z ulubionego fotela, kanapy czy samochodu. Wystarczy podczas wypożyczenia zapytać się o ssawkę tapicerską.

Zanim zaczniesz czyści upewnij się, że kod tkaniny pozwala na czyszczenie wodne. Zazwyczaj jest to opisane na metce (kod WS albo W). Zrób w pierwszej kolejności test na mało widocznym miejscu, aby upewnić się, że kolory na pranym meblu są stabilne i nie rozpływają się podczas prania. Jeśli kolor zaczyna się rozpływać, przerwij pranie i nie kontynuuj go. Jeżeli test stabilności wypadł pozytywnie, możesz bezpiecznie zacząć czyścić pozostałą powierzchnię. Jeżeli na pranym obszarze są plamy, możesz wcześniej użyć odplamiacza, tego samego, który używasz do prania dywanów.

Przygotuj odkurzacz piorący w ten sam sposób jak do czynności prania dywanu (link). Następnie podłącz mały wężyk w miejsce obok przepływomierza. Przekręć go zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby zablokować. Większą końcówkę węża, włóż pod klapkę na pokrywie górnej i przekręć zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby zablokować. Kiedy obie końcówki są na swoim miejscu, możesz zacząć pranie.

Zacznij od wciśnięcia czerwonego przycisku na rączce i powoli przesuwaj ją w przód i tył. Pierz małymi partiami. Nie przemaczaj pranej powierzchni. Zbyt długie trzymanie czerwonego przycisku natrysku detergentu spowoduje nadmierne przemoczenie kanapy a więc i niepotrzebnie wydłuży czas schnięcia. W przypadku ciężkich zabrudzeń, być może będziesz musiał powtórzyć czynność kilkakrotnie.

Kontynuuj proces prania do czasu aż uzyskasz satysfakcjonujący Cię efekt. Obserwuj odkurzacz, aby mieć pewność, że masz wystarczającą ilość płynu do prania oraz czy zbiornik wody brudnej nie został zapełniony. Kiedy będziesz czyścił większe powierzchnie, może zajdzie potrzeba kilkukrotnego napełniania i opróżniania zbiorników.

Po skończonym czyszczeniu mebli tapicerowanych, odepnij wąż i przepłucz go pod bieżącą wodą. Wyczyść włosie ssawki ręcznej z pozostałości brudu. Zanim zwiniesz wąż, opróżnij wąż z resztek wody. Nie zamoczysz w ten sposób mebli ani podłogi. Wyjmij i opłucz zbiorniki wody czystej i brudnej. Złóż wszystko, odwieź do punkt wypożyczalni, i szybko wracaj do domu cieszyć się czystym fotelem;-)