21.08.2018

3 powody dla których warto samodzielnie wyprać dywan.

3 powody dla których warto samodzielnie wyprać dywan.

Samodzielne dbanie o czystość dywanów i tapicerki może być łatwe, co udowadniają moi klienci i zdjęcia, które od nich otrzymuje. Oczywiście, nie jest tak, że robota zrobi się sama i będzie tak przyjemnie, jakbyśmy zawołali do naszego dywanu pana z żółtym odkurzaczem, ale na pewno będzie zrobione lepiej i taniej. Człowiek jest tak skonstruowany, że wykonując dla siebie pewne czynności stara się dwukrotnie a przy tym chce uzyskać efekt, który go usatysfakcjonuje. Polskie domy co sobota, ogarnia szał sprzątania i zakupów;-) Czynności te w przeważającej mierze wykonywane są przez nas samych, dlatego chciałbym wypromować modę na samodzielne czyszczenie tego na czym siadamy i tego po czym chodzimy. Tak robią całe Stany i pół Europy Zachodniej, Australii i Nowa Zelandia. Poniżej 3 powody, dla których warto samemu wyprać swój dywan.

Oszczędność, czyli powód numer 1

Praca człowiek zaczyna być najdroższym elementem w obecnym stanie naszej gospodarki. Nikt nie chce zarabiać najniższej krajowej. Nie spodziewajmy się, że zamawiając usługę czyszczenia w domu, człowiek który ma przyjechać i dobrze wykonać usługę, weźmie za godzinę swojej pracy najniższą krajową. On musi zapłacić ZUS, podatki, pokryć koszt dojazdu, doliczyć amortyzację sprzętu, koszt środków chemicznych no i jeszcze zarobić. Nie opłaca mu się jechać na drugi koniec miasta za mniej jak 100zł.

Wynajem odkurzacza piorącego na jedną dobę to koszt wraz z szamponem do prania i ssawką tapicerską w wysokości 95zł. Czyli mniej, niż wypranie jednego dywanu przez zewnętrzną firmę. Pranie zajmie nam, powiedzmy 0,5h, po czym pozostaną nam jeszcze 23,5h na pranie innych rzeczy…. Łatwo więc policzyć, że wypranie wszystkiego co mamy w domu, zredukuje nam jednostkowy koszt do naprawdę małych pieniędzy. Może więc warto wciągnąć w ten „biznes” sąsiadkę lub rodzinę i rozłożyć koszt na pół???

 

Dokładność, czyli powód numer 2

Wiele razy na łamach tego bloga i fanpaga Greenrental pisałem o tym, że tak jak w ogłoszeniach o sprzedaży domu budowanego dla siebie, przebija nuta – budowałem dla siebie – więc przyłożyłem się bardziej tak samo i w każdej innej czynności robionej dla siebie, możemy znaleźć ten sam akcent. Robię coś dla siebie, robię to lepiej, efektywniej i tylko ja wiem, jaki rezultat będzie dla mnie satysfakcjonujący. Nikt tak dobrze nie zna Cię, jak ty sam;-) Po wyjściu z twojego mieszkania Pana z odkurzaczem i tak pewnie będziesz narzekała (bo to Panie przeważnie są od kontroli jakości) na to, że tu coś nie doprane, albo że tam mogłoby być lepiej. Jak zrobisz to sama, nie będzie powodów do narzekań!

Łatwość prania, czyli powód numer 3

Daj się przekonać do wypróbowania odkurzaczy piorących Bissell Big Green. Firma ta ma opanowane w Stanach pół rynku jeżeli chodzi o sprzęt do prania dywanów i tapicerek. Dlaczego? Bo ich sprzęt jest prosty i efektywny. Zresztą co ja będę pisał. Zobaczcie krótki film, w którym Bissell pokazuje jak działa ich wynalazek….

Poniżej film z YouTube, demonstrujący odkurzacz, który możesz wynająć w naszej wypożyczalni 

 

https://www.youtube.com/watch?v=PfrxWOgO2MY

 

Zarezerwuj odkurzacz piorący online – klikając na tutaj