Blog o odkurzaczach piorących

Blog firmowy o odkurzaczach piorących Greenrental.pl. Na łamach bloga dowiesz się, jak prawidłowo użytkować odkurzacze piorące z naszej wypożyczalni w Olsztynie. Dowiesz się wszystkiego co najważniejsze na temat prania dywanów i czyszczenia tapicerki samochodowej. Poznasz 10 najważniejszych powodów, aby wypożyczyć odkurzacz piorący. Możesz go także zakupić w naszym katalogu Multi-Matic.pl.

21.08.2018

3 powody dla których warto samodzielnie wyprać dywan.

Samodzielne dbanie o czystość dywanów i tapicerki może być łatwe, co udowadniają moi klienci i zdjęcia, które od nich otrzymuje. Oczywiście, nie jest tak, że robota zrobi się sama i będzie tak przyjemnie, jakbyśmy zawołali do naszego dywanu pana z żółtym odkurzaczem, ale na pewno będzie zrobione lepiej i taniej. Człowiek jest tak skonstruowany, że wykonując dla siebie pewne czynności stara się dwukrotnie a przy tym chce uzyskać efekt, który go usatysfakcjonuje. Polskie domy co sobota, ogarnia szał sprzątania i zakupów;-) Czynności te w przeważającej mierze wykonywane są przez nas samych, dlatego chciałbym wypromować modę na samodzielne czyszczenie tego na czym siadamy i tego po czym chodzimy. Tak robią całe Stany i pół Europy Zachodniej, Australii i Nowa Zelandia. Poniżej 3 powody, dla których warto samemu wyprać swój dywan.

(więcej…)

27.07.2018

Promocja „Przetestuj mnie za darmo” zakończona

Na fanpagu Wypożyczalni na Facebooku, promocja bezpłatnego testowania odkurzacza piorącego właśnie dobiegła końca. Wszystkie wolne miejsca zostały do końca sierpnia znalazły swoich chętnych.

(więcej…)

12.01.2018

Jak używać odkurzacza piorącego z wypożyczalni Greenrental? [FILM]

Dzisiaj chciałem zamieścić krótki wideo poradnik oraz instrukcję, jak zacząć czyścić odkurzaczem piorącym z naszej wypożyczalni Greenrental w Olsztynie. Niby jest to proste, ale jednak na początku zawsze pytacie jak go prawidłowo używać.

(więcej…)

22.11.2017

Niedługo Andrzejki! Pomożemy wam uprać dywany i tapicerkę

Tak, tak koniec roku zbliża się nieubłaganie, a jednym ze znaków rozpoznawczych są oczywiście Andrzejki! Macie już coś zaplanowane?

Dobra zabawa ma to do siebie, że lubi kończyć się bałaganem. Często imprezujemy w domach, na prywatkach, gdzie o małą katastrofę, jak wylany drink lub lampka wina, nie jest trudno.

W trakcie dobrej zabawy niemal zawsze zabrudzimy dywan czy tapicerkę. Pamiętajcie, że takich przypadkach liczy się czas.

Jeżeli coś się wylało, jak najszybciej zbierzcie nadmiar płynu za pomocą papierowego ręcznika. Nie naciskajcie go za mocno, żeby płyn nie rozlewał się po większym obszarze. Nakładajcie go od góry. A rano?

Rano najlepiej wyskoczyć do wypożyczalni odkurzaczy piorących Greenrental w Olsztynie, wynająć maszynę i zafundować porządne pranie dywanów i tapicerki 😉

Wypożycz odkurzacz piorący

ul. Nad Jarem 4, 10 – 172 Olsztyn

Zadzwoń: +48 508 017 831

biuro@greenrental.pl

10.11.2017

Czy dywan można czyścić odkurzaczem piorącym w chłodniejsze miesiące?

Często słyszę podczas spotkań z klientami, iż najlepsze miesiące do prania dywanów to miesiące letnie. Oczywiście jest to prawda i idealnie jest zabierać się za tego typu porządki, kiedy za oknem jest lato, a temperatury na zewnątrz są wysokie. Nie oznacza to jednak, że w okresie gdy pogoda nas nie rozpieszcza nie można zabrać się za pranie dywanu z użyciem odkurzacza piorącego.

Przeprowadzki, sprzedaż mieszkania, incydentalne zabrudzenia, narodziny dziecka, to zdarza się przez cały rok, niezależenie od pogody.

Jak czyścić dywany, gdy za oknem jest zimno?

Czy wtedy musimy czekać do wiosny? Oczywiście, że nie. Aby wspomóc proces schnięcia, można sobie pomóc.

 1. Pamiętaj, aby nie przemaczać dywanu lub kanapy podczas prania.
 2. Maksymalnie odessaj wilgoć odkurzaczem piorącym.
 3. Włącz ogrzewanie lub tymczasowo je podnieś.
 4. Zastosuj dodatkową farelkę.
 5. Jeżeli posiadasz możesz dodatkowo zastosować osuszacz powietrza.
 6. Zapewnij sprawną wentylację. Twój dom nie może być szczelnie zamknięty, bo mokre powietrze krąży w kółko.

Porada: Jeśli chce ustawić meble na wypraną wykładzinę, a nie jest ona jeszcze całkowicie sucha, podłóż pod nóżki kawałek torebki foliowej lub folii aluminiowej. W ten sposób zapobiegniesz plamom.

Wypożycz odkurzacz piorący
ul. Nad Jarem 4, 10 – 172 Olsztyn
Zadzwoń: +48 508 017 831

03.11.2017

Dlaczego warto uprać dywany przed pojawieniem się dziecka?

Narodziny dziecka to bardzo ważny czas. Niecierpliwie odliczamy dni do przyjścia nowego członka rodziny a wolne chwile poświęcamy  na zakupy niezbędnego wyposażenia, które będzie towarzyszyło naszemu maluszkowi. Kupujemy ubranka, łóżeczko, zabawki. Często malujemy lub remontujemy pokój, w którym nasze dziecko będzie spało, a potem się bawiło.

Równie ważne jest aby nasze maleństwo mogło bawić się w czystym otoczeniu. Początkowo podłoga lub dywan będzie jedynym miejscem na którym będzie leżał, raczkował lub bawił się nasz maluch, dlatego zawczasu  warto pomyśleć o wyczyszczeniu dywanu. Używając odkurzaczy piorących z wypożyczalni Greenrental w Olsztynie, będziecie mogli z łatwością to zrobić i zapewnić czystą podłogę dla swojego dziecka.

Zapraszamy już dziś do kontaktu i rezerwacji.

Wypożycz odkurzacz piorący
ul. Nad Jarem 4, 10 – 172 Olsztyn
Zadzwoń: +48 508 017 831

21.10.2017

Jak wyprać tapicerkę samochodową? Czyszczenie krok po kroku

Jeżeli zastanawiacie się nad tym, czy odkurzaczem piorącym z naszej wypożyczalni Greenrental można wyprać samochód, to odpowiedź brzmi: TAK!

Odkurzacze piorące posiadają miejsce w centralnej części na zamocowanie ssawki tapicerskiej, czyli narzędzia do prania kanap, foteli, krzeseł, ale też oczywiście tapicerki w samochodzie. Po zamontowaniu węża piorącego, napełnieniu odkurzacz wodą wraz szamponem, urządzenie jest gotowe do pracy.

Pranie tapicerki samochodowej – od czego zacząć?

Pranie tapicerki w samochodzie zaczynamy od ręcznego posprzątania.

Wynosimy wszystko, co będzie nam przeszkadzało: foteliki dziecięce, parasolki, śmieci.

Samochód przed praniem powinien  być uwolniony od wszystkich „przeszkadzaczy”.

Odkurzanie auta odkurzaczem domowym

Po opróżnieniu samochodu, zabieramy się za jego odkurzanie. Odkurzać samochód przed praniem? Ano po to, aby pozbyć się maksymalnie brudu, które po kontakcie z wodą, będzie utrudniał nam pranie tapicerki.

Resztki piasku czy ziemi, nie rozmażą nam się w kontakcie z wodą, a to ułatwi nam efektywne czyszczenie. Do odkurzania weźmy zwykły domowy odkurzacz. On nada się najlepiej.

Czyszczenie tapicerki odkurzaczem piorącym

Po skończonym odkurzaniu, włączamy odkurzacz piorący. Nanosimy mgiełkę roztworu czyszczącego na materiał. Robimy to z wysokości 15-20cm. Dysza rozprowadzająca roztwór jest zamocowana na ssawce tapicerskiej, potem za pomocą szczotki na końcu ssawki, szorujemy fotele.

Już samo wyszorowanie foteli pozwoli zobaczyć pierwsze efekty. Po tej czynności zostaje nam już tylko ekstrakcja, czyli wyciąganie brudnej wody. Będzie zdziwieni, ile brudu zebrało się w odkurzaczu piorącym.

Na koniec porównanie kosztów. Zwykle za pranie tapicerki samochodowej na myjniach chcą od 150zł wzwyż.

Wynajmując odkurzacz w wypożyczalni Greenrental oszczędzacie co najmniej 50%. A samochodów w 24 godziny możecie wyprać, około 12;-)) I co opłaca się?

Masz pytania, skontaktuj się z nami.

Wypożycz odkurzacz piorący
ul. Nad Jarem 4, 10 – 172 Olsztyn
Zadzwoń: +48 508 017 831

19.10.2017

Jak długo wysycha dywan po praniu ekstrakcyjnym?

Co to jest pranie ekstrakcyjne? Być może spotykacie się z tą nomenklaturą po raz pierwszy. Pranie ekstrakcyjne jest opisane i zobrazowane w linku na naszej stronie, więc żeby nie zanudzać załączam link (pranie ekstrakcyjne).

Można to zobrazować w następujących krokach.

Krok 1. Nananoszenie środka piorącego

Krok 2. Szorowanie

Krok 3. Ekstrakcja

Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie te 3 kroki odkurzacz piorący ekstrakcyjny robi za Was.  Wam zostaje tylko czynność przesuwania odkurzacza po dywanie;-)) Ta najłatwiejsza. To tytułem wprowadzenia, do właściwego pytania.

Pranie i schnięcie dywanu po odkurzaniu ekstrakcyjnym

Czas schnięcia normalnie zajmuje około 2 godzin, w zależności od pogody i grubości dywanu. Kiedy suszysz dywan, najlepiej otwórz okno. W miesiącach zimowych, kiedy wszystko wysycha wolniej, oprócz wentylacji trzeba zapewnić odpowiednią temperaturę. Osuszacz powietrza, jeśli taki posiadasz, na pewno może pomóc.

Podczas samego prania dywanu, staraj się go nie przemaczać. Nie przesuwaj maszyny za wolno z wciśniętym natryskiem. Wolniej przesuwaj się do tyłu (wtedy zbierasz wilgoć). Staraj się nie czyścić za wiele razy tego samego miejsca. Lepiej pozwolić lekko przeschnąć pranemu miejscu, i wrócić za moment niż jednorazowo przemoczyć powierzchnię. Jeżeli plamy miejscowe nie ustępują, zamiast czyścić całym odkurzaczem ekstrakcyjnym, spróbuj te newralgiczne miejsca wyprać ssawką tapicerską.

Pamiętaj, że szampon Greenrental – do prania dywanów i tapicerki 0.5l – jest przewidziany na 20-30m2, więc jeśli widzisz, że schodzi go za dużo w stosunku do wyczyszczonej powierzchni, staraj się dozować go mniej. Oczywiście im dywan bardziej gruby, tym bardziej wymaga nawilżenia, ale i wtedy pamiętajmy żeby nie przesadzać.

Wypożycz odkurzacz piorący
ul. Nad Jarem 4, 10 – 172 Olsztyn
Zadzwoń: +48 508 017 831

16.10.2017

Dlaczego warto samodzielnie wyprać swój dywan? DIY

Jeśli do tej pory nie czyściłeś samodzielnie swojego dywanu, pewnie miałeś wątpliwości typu, czy dam radę wyprać dywan tak dobrze jak profesjonalista? Czy moje czyszczenie będzie efektywne? Czy będzie mi się opłacało finansowo? Greenrental jest profesjonalnym odkurzaczem piorącym działającym na zasadzie Do It Yourself, czyli zrób to sam.

Jest wiele powodów dla których warto samodzielnie zacząć prać dywany lub tapicerkę, poniżej wymienię kilka z nich:

 1. Nikt obcy nie kręci Ci się po domu.
 2. Pranie wykonujesz dokładniej. W końcu to Twój dywan, kanapa czy tapicerka w samochodzie.
 3. Oszczędzasz pieniądze, w końcu nie płacisz za czyjąś pracę.
 4. Oszczędzasz czas, czyszczenie wykonujesz wtedy kiedy masz na to wolną chwilę. Nie musisz dostosowywać się do firmy zewnętrznej.
 5. Odkurzacze piorące Greenrental – nie są tylko przeznaczone do prania dywanów. Możesz za ich pomocą wyprać również wszystkie meble tapicerowane.

Sprawdź ceny wynajmu odkurzaczy piorących Greenrental

Wypożycz odkurzacz piorący
ul. Nad Jarem 4, 10 – 172 Olsztyn
Zadzwoń: +48 508 017 831