Blog

Twój sąsiad już wypożyczył u nas odkurzacz piorący…Blog firmowy Greenrental.pl

12.01.2018

Jak używać odkurzacza piorącego z naszej wypożyczalni?

Dzisiaj chciałem zamieścić krótki film oraz opis jak zacząć czyścić odkurzaczem z naszej wypożyczalni.  Niby jest to proste, ale jednak na początku zawsze pytacie jak go skonfigurować.

 1. Podłączyć do prądu
 2. Do zbiornika wody czystej nalać szampon wg. instrukcji
 3. Zestawić zbiorniki na miejsce
 4. Zacząć czyścić.

 

Opcjonalnie można zamocować ssawkę tapicerską, czyli taką do czyszczenia kanap, samochodów itp. A teraz film:

22.11.2017

Niedługo Andrzejki! Pomożemy wam posprzątać.

Tak, tak koniec roku zbliża się nie ubłagania, a jednym ze znaków rozpoznawczych są oczywiście Andrzejki! Macie już coś zaplanowane?

Dobra zabawa ma to do siebie, że lubi kończyć się bałaganem. Często imprezujemy w domach, na prywatkach, gdzie o małą katastrofę, jak wylany drink lub lampka wina, nie jest trudno. Pamiętajcie, że takich przypadkach liczy się czas. Jeżeli coś się wylało, jak najszybciej zbierzcie nadmiar płynu za pomocą papierowego ręcznika. Nie naciskajcie go za mocno, żeby płyn nie rozlewał się po większym obszarze. Nakładajcie go od góry. A rano?

Rano najlepiej wyskoczyć do nas, wynająć odkurzacz piorący i zafundować porządne pranie;-)

 

10.11.2017

Czy można czyścić dywan w chłodniejsze miesiące?

Często słyszę podczas spotkań z klientami, iż najlepsze miesiące do prania dywanów to miesiące letnie. Oczywiście jest to prawda i idealnie jest zabierać się za tego typu porządki, kiedy za oknem jest lato a temperatury na zewnątrz są wysokie. Nie oznacza to jednak, że w okresie gdy pogoda nas nie rozpieszcza nie można zabrać się za pranie.

Przeprowadzki, sprzedaż mieszkania, incydentalne zabrudzenia, narodziny dziecka, to zdarza się przez cały rok, niezależenie od pogody. Czy wtedy musimy czekać do wiosny. Oczywiście, że nie. Aby wspomóc proces schnięcia, można sobie pomóc.

 1. Pamiętaj, aby nie przemaczać dywanu lub kanapy podczas prania
 2. Maksymalnie odessaj wilgoć odkurzaczem piorącym
 3. Włącz ogrzewanie lub tymczasowo je podnieś
 4. Zastosuj dodatkową farelkę
 5. Jeżeli posiadasz możesz dodatkowo zastosować osuszacz powietrza.
 6. Zapewnij sprawną wentylację. Twój dom nie może być szczelnie zamknięty, bo mokre powietrze krąży w kółko.

 

Porada: Jeśli chce ustawić meble na wypraną wykładzinę, a nie jest ona jeszcze całkowicie sucha, podłóż pod nóżki kawałek torebki foliowej lub folii aluminiowej. W ten sposób zapobiegniesz plamom.

03.11.2017

Przygotowanie domu przed pojawieniem się dziecka

Narodziny dziecka to bardzo ważny czas. Niecierpliwie odliczamy dni do przyjścia nowego członka rodziny a wolne chwile poświęcamy  na zakupy niezbędnego wyposażenia, które będzie towarzyszyło naszemu dziecku. Kupujemy ubranka, łóżeczko, zabawki. Często malujemy lub remontujemy pokój, w którym nasze dziecko będzie spało a potem się bawiło.

Równie ważne jest aby nasze maleństwo mogło bawić się w czystym otoczeniu. Początkowo podłoga lub dywan będzie jedynym miejscem na którym będzie leżał, raczkował lub bawił się nasz maluch, dlatego zawczasu  warto pomyśleć o wyczyszczeniu dywanu. Używając odkurzaczy piorących Greenrental, będziecie mogli z łatwością to zrobić

Zapraszamy już dziś do kontaktu i rezerwacji.

21.10.2017

Jak wyprać tapicerkę samochodową?

Jeżeli zastanawiacie się nad tym, czy można odkurzaczem z naszej wypożyczalni wyprać samochód, to odpowiedź brzmi: TAK!

Odkurzacze posiadają miejsce w centralnej części na zamocowanie ssawki tapicerskiej, czyli narzędzia do prania kanap, foteli, krzeseł ale też oczywiście tapicerki w samochodzie. Po zamontowaniu węża piorącego, napełnieniu odkurzacz wodą wraz szamponem, urządzenie jest gotowe do pracy.

Pranie tapicerki w samochodzie zaczynamy od ręcznego posprzątania. Wynosimy wszystko, co będzie nam przeszkadzało: foteliki dziecięce, parasolki, śmieci. Samochód przed praniem powinien  być uwolniony od wszystkich „przeszkadzaczy”. Po opróżnieniu samochodu, zabieramy się za jego odkurzanie. Po odkurzać samochód, przed praniem? Ano po to, aby pozbyć się maksymalnie brudu, które po kontakcie z wodą, będzie utrudniał nam pranie tapicerki. Resztki piasku czy ziemi, nie rozmażą nam się w kontakcie z wodą, a to ułatwi na efektywne czyszczenie. Do odkurzania weźmy zwykły domowy odkurzacz. On nada się najlepiej.

Po skończonym odkurzaniu, włączamy odkurzacz piorący. Nanosimy mgiełkę roztworu czyszczącego na materiał. Robimy to z wysokości 15-20cm. Dysza rozprowadzająca roztwór jest zamocowana na ssawce tapicerskiej, potem za pomocą szczotki na końcu ssawki, szorujemy fotele. Już samo naniesie, i wyszorowanie foteli pozwoli zobaczyć pierwsze efekty. Po tej czynności zostaje nam już tylko ekstrakcja, czyli wyciąganie brudnej wody. Będzie zdziwieni, ile brudu zebrało się w odkurzaczu.

Na koniec porównanie kosztów. Zwykle za pranie tapicerki samochodowej na myjniach chcą od 150zł wzwyż. Wypożyczając odkurzacz, oszczędzacie co najmniej 50%. A samochodów w 24 godziny możecie wyprać, około 12;-)) I co opłaca się?

Masz pytania, skontaktuj się z nami.

19.10.2017

Jak długo wysycha dywan po praniu ekstrakcyjnym?

Co to jest pranie ekstrakcyjne?

Być może spotykacie się z tą nomenklaturą po raz pierwszy. Pranie ekstrakcyjne jest opisane i zobrazowane w linku na naszej stronie, więc żeby nie zanudzać załączam link (pranie ekstrakcyjne). W trzech krokach jest to:

 •  nanoszenie środka piorącego
 •  szorowanie
 •  ekstrakcja

Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie te 3 kroki odkurzacz robi za Was.  Wam zostaje tylko czynność przesuwania odkurzacza po dywanie;-)) Ta najłatwiejsza. To tytułem wprowadzenia, do właściwego pytania, czyli

Jak długo będzie schnął dywan po praniu?

Czas schnięcia normalnie zajmuje około 2 godzin, w zależności od pogody i grubości dywanu. Kiedy suszysz dywan, najlepiej otwórz okno. W miesiącach zimowych, kiedy wszystko wysycha wolniej, oprócz wentylacji trzeba zapewnić odpowiednią temperaturę. Osuszacz powietrza, jeśli taki posiadasz, na pewno może pomóc.

Podczas samego prania dywanu, staraj się go nie przemaczać. Nie przesuwaj maszyny za wolno z wciśniętym natryskiem. Wolniej przesuwaj się do tyłu (wtedy zbierasz wilgoć). Staraj się nie czyścić za wiele razy tego samego miejsca. Lepiej pozwolić lekko przeschnąć pranemu miejscu, i wrócić za moment niż jednorazowo przemoczyć powierzchnię. Jeżeli plamy miejscowe nie ustępują, zamiast czyścić całym odkurzaczem, spróbuj te newralgiczne miejsca wyprać ssawką tapicerską.

Pamiętaj, że szampon Greenrental – do prania dywanów i tapicerki 0.5l – jest przewidziany na 20-30m2, więc jeśli widzisz, że schodzi go za dużo w stosunku do wyczyszczonej powierzchni, staraj się dozować go mniej.   Oczywiście im dywan bardziej gruby, tym bardziej wymaga nawilżenia, ale i wtedy pamiętajmy żeby nie przesadzać.

 

 

16.10.2017

Dlaczego warto samodzielnie wyprać swój dywan, czyli Zrób To Sam (DIY).

Jeśli do tej pory nie czyściłeś samodzielnie swojego dywanu, pewnie miałeś wątpliwości typu, czy dam radę wyczyścić dywan tak dobrze jak profesjonalista? Czy moje czyszczenie będzie efektywne? Czy będzie mi się opłacało finansowo? Greenrental jest profesjonalnym odkurzaczem piorącym działającym na zasadzie Do It Yourself, czyli zrób to sam. Jest wiele powodów dla których warto samodzielnie zacząć prać dywany lub tapicerkę, poniżej wymienię kilka z nich:

 • Nikt obcy nie kręci Ci się po domu
 • Pranie wykonujesz dokładniej. W końcu to Twój dywan, kanapa czy tapicerka w samochodzie
 • Oszczędzasz pieniądze, w końcu nie płacisz za czyjąś pracę
 • Oszczędzasz czas, czyszczenie wykonujesz wtedy kiedy masz na to wolną chwilę. Nie musisz dostosowywać się do firmy zewnętrznej
 • Odkurzacze piorące Greenrental – nie są tylko przeznaczone do prania dywanów. Możesz za ich pomocą wyprać również wszystkie meble tapicerowane.

 

Sprawdź ceny wynajmu

13.09.2017

10 powodów żeby wypożyczyć odkurzacz piorący.

Szukasz najlepszej możliwości żeby wyprać swój dywan? Nie szukaj dalej. Wypożycz i zrób to sam!

Pranie ekstrakcyjne jest łatwym i niedrogim sposobem na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów i odświeżenie dywanów czy mebli tapicerowanych. Jako Greenrental dostarczamy najlepsze metody i narzędzia do dbania o wygląd Państwa domu. Istnieje wiele powodów, aby czyścić wyposażenie za pomocą odkurzacz piorącego Greenrental, ale podajmy tylko 10 najważniejszych:

 1. Łatwy do demontażu zbiornik na wodę To prawda. Z naszym odkurzaczem napełnianie zbiornika na wodę odbywa się bez rozlewania i bałaganu. Wystarczy go podnieść i zanieść do pomieszczenia, w którym napełnisz go wodą.
 2. Bezproblemowe pranie Odkurzacz piorący Greenrental jest wyposażony w wirującą szczotkę, która podwaja efekt Twojej pracy. Zapomnij o praniu dywanu za pomocą niewygodnej lancy, którą mocno musisz dociskać do wykładziny. Pranie ogranicza się do przesuwania odkurzacz do przodu i do tyłu. Reszta robi się sama.
 3. Regulowany uchwyt Niezależenie od tego czy jesteś wysoki czy niski, dzięki regulowanemu uchwytowi znajdziesz wygodną pozycję, aby obsługiwać urządzenie. Nasz uchwyt dostosuje się do każdej osoby.
 4. EPA/ Bezpieczeństwo środków do prania Nasze środki do prania są certyfikowane przez organizację EPA (U.S. Environmental Protection Agency). Oznacza to, że są bezpieczne dla środowiska. Konkurencja nie posiada takich certyfikatów
 5. Szybki czas schnięcia Nasz odkurzacz piorący posiada silnik o mocy 1400W, co gwarantuje odpowiednią moc do suszenia dywanu. Siła ssania jest bardzo duża, co znacząco skraca czas po praniu dywanu lub tapicerki.
 6. Pełna gama środków czyszczących Wiemy, że nasze maszyny najlepiej pracują z naszymi środkami piorącymi, dlatego opracowaliśmy całą paletę formuł do czyszczenia tapicerki, prania dywanu czy usuwania plam.
 7. Dekady doświadczenia. Bissell jako producent naszych odkurzaczy piorących istnieje na rynku od 1876r. Dlatego decydując się na współpracę z nami, masz za sobą ponad 140 lat doświadczenia.
 8. Obsługa klienta Staramy się nieustannie pogłębiać wiedzę naszych pracowników o praniu dywanów i czyszczeniu mebli tapicerowanych. Jeżeli masz pytania odnośnie procesu czyszczenia lub procesu wypożyczania odkurzacz piorącego, po prostu napisz do nas lub zadzwoń.
 9. Oszczędność czasu. Aby zaoszczędzić czas w trakcie wynajmu, pobierz Wzór Umowy o najem odkurzacza piorącego i przynieś wypełnioną kopię w 2 egzemplarzach. Wzór umowy możesz ściągnąć tutaj.
 10. Dla Twojej wygody oferujemy aż 3 przedziały czasowe najmu odkurzacza piorącego. Możesz wypożyczyć go na 4h, 24h lub 48h dla większych projektów.

Zapisz się do newslettera

Podaj swój adres mailowy, by otrzymywać na bieżąco informacje o naszych produktach.