19.10.2017

Jak długo wysycha dywan po praniu ekstrakcyjnym?

Jak długo wysycha dywan po praniu ekstrakcyjnym?

Co to jest pranie ekstrakcyjne? Być może spotykacie się z tą nomenklaturą po raz pierwszy. Pranie ekstrakcyjne jest opisane i zobrazowane w linku na naszej stronie, więc żeby nie zanudzać załączam link (pranie ekstrakcyjne).

Można to zobrazować w następujących krokach.

Krok 1. Nananoszenie środka piorącego

Krok 2. Szorowanie

Krok 3. Ekstrakcja

Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie te 3 kroki odkurzacz piorący ekstrakcyjny robi za Was.  Wam zostaje tylko czynność przesuwania odkurzacza po dywanie;-)) Ta najłatwiejsza. To tytułem wprowadzenia, do właściwego pytania.

Pranie i schnięcie dywanu po odkurzaniu ekstrakcyjnym

Czas schnięcia normalnie zajmuje około 2 godzin, w zależności od pogody i grubości dywanu. Kiedy suszysz dywan, najlepiej otwórz okno. W miesiącach zimowych, kiedy wszystko wysycha wolniej, oprócz wentylacji trzeba zapewnić odpowiednią temperaturę. Osuszacz powietrza, jeśli taki posiadasz, na pewno może pomóc.

Podczas samego prania dywanu, staraj się go nie przemaczać. Nie przesuwaj maszyny za wolno z wciśniętym natryskiem. Wolniej przesuwaj się do tyłu (wtedy zbierasz wilgoć). Staraj się nie czyścić za wiele razy tego samego miejsca. Lepiej pozwolić lekko przeschnąć pranemu miejscu, i wrócić za moment niż jednorazowo przemoczyć powierzchnię. Jeżeli plamy miejscowe nie ustępują, zamiast czyścić całym odkurzaczem ekstrakcyjnym, spróbuj te newralgiczne miejsca wyprać ssawką tapicerską.

Pamiętaj, że szampon Greenrental – do prania dywanów i tapicerki 0.5l – jest przewidziany na 20-30m2, więc jeśli widzisz, że schodzi go za dużo w stosunku do wyczyszczonej powierzchni, staraj się dozować go mniej. Oczywiście im dywan bardziej gruby, tym bardziej wymaga nawilżenia, ale i wtedy pamiętajmy żeby nie przesadzać.

Wypożycz odkurzacz piorący
ul. Nad Jarem 4, 10 – 172 Olsztyn
Zadzwoń: +48 508 017 831