21.10.2017

Jak wyprać tapicerkę samochodową? Czyszczenie krok po kroku

Jak wyprać tapicerkę samochodową? Czyszczenie krok po kroku

Jeżeli zastanawiacie się nad tym, czy odkurzaczem piorącym z naszej wypożyczalni Greenrental można wyprać samochód, to odpowiedź brzmi: TAK!

Odkurzacze piorące posiadają miejsce w centralnej części na zamocowanie ssawki tapicerskiej, czyli narzędzia do prania kanap, foteli, krzeseł, ale też oczywiście tapicerki w samochodzie. Po zamontowaniu węża piorącego, napełnieniu odkurzacz wodą wraz szamponem, urządzenie jest gotowe do pracy.

Pranie tapicerki samochodowej – od czego zacząć?

Pranie tapicerki w samochodzie zaczynamy od ręcznego posprzątania.

Wynosimy wszystko, co będzie nam przeszkadzało: foteliki dziecięce, parasolki, śmieci.

Samochód przed praniem powinien  być uwolniony od wszystkich „przeszkadzaczy”.

Odkurzanie auta odkurzaczem domowym

Po opróżnieniu samochodu, zabieramy się za jego odkurzanie. Odkurzać samochód przed praniem? Ano po to, aby pozbyć się maksymalnie brudu, które po kontakcie z wodą, będzie utrudniał nam pranie tapicerki.

Resztki piasku czy ziemi, nie rozmażą nam się w kontakcie z wodą, a to ułatwi nam efektywne czyszczenie. Do odkurzania weźmy zwykły domowy odkurzacz. On nada się najlepiej.

Czyszczenie tapicerki odkurzaczem piorącym

Po skończonym odkurzaniu, włączamy odkurzacz piorący. Nanosimy mgiełkę roztworu czyszczącego na materiał. Robimy to z wysokości 15-20cm. Dysza rozprowadzająca roztwór jest zamocowana na ssawce tapicerskiej, potem za pomocą szczotki na końcu ssawki, szorujemy fotele.

Już samo wyszorowanie foteli pozwoli zobaczyć pierwsze efekty. Po tej czynności zostaje nam już tylko ekstrakcja, czyli wyciąganie brudnej wody. Będzie zdziwieni, ile brudu zebrało się w odkurzaczu piorącym.

Na koniec porównanie kosztów. Zwykle za pranie tapicerki samochodowej na myjniach chcą od 150zł wzwyż.

Wynajmując odkurzacz w wypożyczalni Greenrental oszczędzacie co najmniej 50%. A samochodów w 24 godziny możecie wyprać, około 12;-)) I co opłaca się?

Masz pytania, skontaktuj się z nami.

Wypożycz odkurzacz piorący
ul. Nad Jarem 4, 10 – 172 Olsztyn
Zadzwoń: +48 508 017 831